Przeskocz do treści

Przed wyborem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, sprawdź jego zakres

Na rynku dostępnych jest wiele polis zdrowotnych i pakietów medycznych, przez co wcale nie jest tak łatwo wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Należy pamiętać o tym, że do dyspozycji są zarówno warianty podstawowe, jak i te bardziej rozbudowane, czyli droższe. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie ubezpieczenia zdrowotnego w oparciu o swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. Ogromne znaczenie ma to w jakim wieku się znajdujemy, jaki jest nasz stan zdrowia i z usług jakich specjalistów najczęściej korzystamy. Na co zatem zwrócić uwagę?

Każdy z nas może mieć swobodny dostęp do lekarzy specjalistów i badań laboratoryjnych. Wystarczy wykupić odpowiednią polisę zdrowotną czy też pakiet medyczny. Ich ceny zaczynają się on kilkunastu złotych miesięcznie, co pewnością nie jest jakimś dużym wydatkiem, który obciążyłby domowy budżet. Chodzi przecież o nasze zdrowie. Bardzo ważną kwestią jest to, aby wybrać polisę czy tez pakiet medyczny w oparciu o swoje indywidualne potrzeby. Wówczas rzeczywiście będzie z tego jakaś korzyść. Podczas wybierania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego należy sprawdzić jego zakres. Chodzi tutaj o to, do jakich specjalistów będziemy mieli dostęp, czy są wymagane do nich skierowania i czy wizyty u specjalistów są limitowane. Kolejną kwestią jest lista dostępnych badań i informacje o tym, których konsultacji i badań nie ma w ofercie. Podczas wybierania prywatnego ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na liczbę placówek, koszty dodatkowych usług, okres trwania umowy i możliwość jej wypowiedzenia oraz na obowiązek okresu karencji i dostęp do usług rehabilitantów, psychologów czy psychiatrów.

Co jeszcze ma znaczenie?

Bardzo istotną kwestią podczas wybierania ubezpieczenia medycznego jest zwrócenie uwagi na terminy i kolejki. Najlepiej jest ubezpieczyciela, który zagwarantuje terminy konsultacji lekarskich, które będą miały miejsce w przeciągu maksymalnie kilku dni. Kolejną kwestią są udogodnienia przy umawianiu wizyt w postaci dostępu do wyników badań na telefonie czy też konsultacji z lekarzem przez Internet. Poziom obsługi także ma znaczenie. Nie po to przecież ponosimy dodatkowe koszty, aby użerać się z niemiłym personelem czy też korzystać z usług placówek na poziomie państwowej przychodni. Kolejną kwestią są niestandardowe usługi w postaci pomocy przy nagłym zachorowaniu, ostrego dyżur, dostępu do opieki w prywatnej placówce czy wizyty pielęgniarki w domu. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma zagwarantować oszczędność czasu i ułatwić życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *